II Niedziela Wielkiego Postu – 24 lutego 2013 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 17.00, następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz.: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

3. Spotkanie egzaminacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się
    po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia dra Wojciecha Fijałkowskiego, historyka sztuki i wieloletniego dyrektora Muzeum Pałac w Wilanowie, jako wspólnota parafialna pragniemy się włączyć w akcję krwiodawstwa organizowaną przez jego przyjaciół z Muzeum. By uznać akcję za zakończoną sukcesem, a tym samym pomóc Panu Wojciechowi Fijałkowskiemu, potrzeba krwi od co najmniej 30 dawców. Krew będzie można oddać 1 marca (piątek), w specjalnym ambulansie na dziedzińcu Muzeum Pałac w Wilanowie, w godz. 10.00-14.00.

5. Siostry pasjonistki zapraszają do wspólnej, nieustannej modlitwy różańcowej (Jerycho Różańcowe)
    w intencjach: o wzrost wiary dla nas, dla naszych bliskich i dla wszystkich naszych rodaków oraz za papieża Benedykta XVI i o światło Ducha Świętego dla kardynałów w czasie konklawe.
    Na modlitwie w naszych domach będziemy trwali od 1 do 8 marca. Na modlitwę będzie można też przyjść do domu zakonnego sióstr przy ul. Husarii 55/57. Kaplica udostępniona będzie w tym czasie do godz. 21.00.
    Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii. Można również zgłaszać swój udział w modlitwie, dzwoniąc do domu sióstr (numer telefonu: 22 858 87 61).

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 18 do 20 marca. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 17 marca,
    i potrwają do środy, 20 marca.

7. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na pomoc Kościołowi w świecie.
    W ten sposób chcemy wyrazić naszą jedność z misjonarzami świeckimi i duchownymi, którzy z dala od ojczyzny, często w bardzo trudnych warunkach, z narażeniem życia głoszą Ewangelię.

8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
    W piątek, 1 marca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku.
    Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 2 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00,
    a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.