V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2013 r.

1. Dziś, o godz. 17.00, zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe, a po nim modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych.

2. O godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
    Zapraszamy wszystkich tworzących tę grupę modlitewną oraz tych, którzy chcą do niej dołączyć.

3. Jutro, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby
    w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła tych, którzy sami nie będą mogli przybyć na tę uroczystość. Podczas Mszy św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

4. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godz.: 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 i 18.00.
    W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
    W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pana: nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę
    – o godz. 17.00, zaś nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki – o godz. 12.30, 16.30 (dla dzieci) i 18.30.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się 17 lutego,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Spotkanie egzaminacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
    odbędzie się w niedzielę, 24 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
    - w czwartek, 14 lutego – święto św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.