III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2013 r.

1. 23 stycznia zmarł ks. kard. Józef Glemp, Prymas Senior,
    wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
    w ostatnich latach rezydujący w naszej parafii.

Dziś, o godz. 9.00, zostanie odprawiona Msza św. radiowa przy trumnie ks. kardynała, przeniesionej do bazyliki Świętego Krzyża. Od godz. 9.00 do 16.00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy za zmarłego.
    O godz. 16.00 Mszę św. żałobną koncelebrować będą kapłani archidiecezji warszawskiej oraz biskupi.
    Przewodniczył jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce – abp Celestino Migliore, a homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – abp Józef Michalik.
    Około godz. 17.30 kondukt żałobny wyruszy z bazyliki Świętego Krzyża do archikatedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie modlitwa za zmarłego będzie trwała do godz. 22.00.

Jutro, 28 stycznia, o godz. 11.00, w archikatedrze warszawskiej rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Przewodniczył jej będzie kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi prymas Polski – abp Józef Kowalczyk.
    Kard. Józef Glemp zostanie pochowany w krypcie archikatedry warszawskiej.

2. Nieszpory zostaną odprawione dziś, o godz. 17.00. Po nabożeństwie będziemy się modlić za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 30 stycznia,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2012 r. zostanie odprawiona w święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego, o godz. 17.00.
    Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy.
    Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej imion dzieci, w intencji których będziemy się modlić.
    W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
    - W piątek, 1 lutego, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a także przyjąć Najświętszy Sakrament, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    - W sobotę, 2 lutego, ze względu na przypadające w tym dniu święto Ofiarowania Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP.
    Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian, która będzie trwała do końca lutego. Wszystkim artystom dziękujemy za liczy udział.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
    - w czwartek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
    - w sobotę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.