ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30 grudnia 2012 r.

1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
    Nieszpory odprawimy o godz. 17.00, a po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w ostatnim dniu roku sprawowana jest w naszym kościele Msza św. za zmarłych z naszej parafii oraz wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnich 12 miesiącach. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 3 stycznia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona
    o godz. 17.00, a po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 4 stycznia, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 5 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

4. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

5. W Nowy Rok przeżywać będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
    Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W tym dniu przeżywać będziemy również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
    W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny, wypełniając pozostałe warunki odpustu.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 13 stycznia.
    Rozpocznie się o godz. 16.00, od wspólnego kolędowania w kościele, a następnie kandydaci przejdą do kanonii, na naukę przygotowującą do przyjęcia sakramentu.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra, papieża;
    - we wtorek, 1 stycznia – uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki;
    - w środę, 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania.
    Szczególne podziękowanie kierujemy do rodzin państwa Rawskich, Czajkowskich i Grądziel, które w tym roku przygotowały szopkę betlejemską w naszej świątyni.

9. Trwa zorganizowana przez Redakcję „Klimatów św. Anny” akcja ankietowa, która pomoże określić zasięg odbioru przekazywanych w pisemku treści, a także pozwoli poznać profile Czytelników i ich ocenę pracy redakcyjnej, co zostanie wykorzystane do dalszego udoskonalania naszego tygodnika parafialnego.
    Do 2 stycznia wypełnioną ankietę można zostawić w zakrystii lub w specjalnie przygotowanym do tego koszyczku, ustawionym na stoliku przy wejściu do kościoła. Tam można jeszcze znaleźć formularze ankietowe.
    Ankietę można również wypełnić i wysłać poprzez parafialną stronę internetową (>>>), skąd można też pobrać najnowsze i archiwalne numery „Klimatów” w wersji PDF.
    Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat „Klimatów”.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską.
    W najbliższym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

2 - 5 stycznia:
    środa - 2 stycznia ul. Syta – od 83 do 87 N (numery nieparzyste)
    i od 72 do 98 (numery parzyste);
    czwartek - 3 stycznia ul. Syta – od 89 do 99 C (numery nieparzyste);
    piątek - 4 stycznia ul. Syta – od 103 do 117 E (numery nieparzyste);
    sobota - 5 stycznia ul. Syta – od 102 do 106 N (numery parzyste).

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę – o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont kościoła i wieczernika.