III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012 r.

1. III niedziela Adwentu rozpoczyna dni kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy.
    Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. dr Cezary Smuniewski, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, którego bardzo serdecznie witamy w naszej parafii.
    Nauki głoszone będą podczas każdej dzisiejszej Mszy św., za wyjątkiem tej o godz. 7.00, oraz w poniedziałek,
    17 grudnia, i we wtorek, 18 grudnia: na Mszach św. o godz. 17.00 i 18.30. W tych dniach wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

3. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Spotkanie opłatkowe dla podopiecznych Zespołu Pomocy Najuboższym i osób samotnych odbędzie się we wtorek, 18 grudnia, o godz. 15.00, w wieczerniku.

5. W następną, przedświąteczną niedzielę ukaże się dwusetny numer naszego pisemka parafialnego.
    Z tej okazji redakcja „Klimatów św. Anny” przeprowadzi akcję ankietową, która pomoże określić zasięg odbioru przekazywanych w gazetce treści, a także pozwoli poznać profile Czytelników i ich ocenę pracy redakcyjnej, co zostanie wykorzystane do dalszego udoskonalania naszego tygodnika niedzielnego.
    Do każdego jubileuszowego numeru „Klimatów” zostanie dołączona krótka ankieta, którą po wypełnieniu –
    do 2 stycznia – będzie można zostawić w zakrystii lub w specjalnie przygotowanych do tego koszyczkach, ustawionych na stoliku przy wejściu do kościoła. Tam również, w trakcie trwania akcji, będzie można znaleźć dodatkowe formularze ankietowe.
    Już teraz zachęcamy wszystkich Czytelników „Klimatów” do podzielenia się opinią na ich temat.

6. Wszystkich parafian, którzy chcieliby zaprezentować własnoręczne prace artystyczne na wystawie zbiorowej, tradycyjnie planowanej na luty, prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorkami wystawy: p. Ewą Kryńską
    lub p. Małgorzatą Kępką, w dzwonnicy lub telefonicznie. Numery kontaktowe zostały podane w „Klimatach”.

7. Przed kościołem można nabyć opłatki, sianko i świece Caritas na stół wigilijny.

8. 24 grudnia Msza św. będzie odprawiona w naszym kościele jedynie o godz. 7.00 rano. Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy.
    Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

9. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. sprawowane będą w następujących godzinach: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00.
    W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską.
    W najbliższym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

19-22 grudnia:
    środa - 19 grudnia ul. Zaściankowa – od 4 do 6 (numery parzyste) i strona nieparzysta
    – oraz ul. Łokciowa
    czwartek - 20 grudnia ul. Zaściankowa – od 8 do 14 (numery parzyste)
    piątek - 21 grudnia ul. Zaściankowa – od 16 do 98 (numery parzyste)
    – i ul. Dostatnia – od nr. 4 do 4 M
    sobota - 22 grudnia ul. Dostatnia – od 6 do 54 (numery parzyste) i strona nieparzysta
    – oraz ul. Nad Wilanówką

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę – o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont kościoła i wieczernika.