II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2012 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 16.00.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się
    po Mszy św. o godz. 11.30. Na spotkaniu zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00, w kanonii.
    Prosimy o przyniesienie na nie indeksów.

5. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się zaś w środę, 12 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3827 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Po raz 19. CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci
    – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
    Od 2 grudnia we wszystkich kościołach całej Polski rozprowadzane są świece. Uzyskane w ten sposób środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek.
    Według raportu Komisji Europejskiej Polska ma jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie, jest to prawie 30%.
    Tradycyjnie już nasza parafia włączyła się w akcję rozprowadzania świec, które zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do ich nabywania.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w czwartek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
    - w piątek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jan od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę – 16 grudnia.
    Poprowadzi je ks. dr Cezary Smuniewski, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.
    Nauki głoszone będą w niedzielę podczas każdej Mszy św., za wyjątkiem tej o godz. 7.00, oraz w poniedziałek,
    17 grudnia – o godz. 17.00 i 18.30 – i we wtorek, 18 grudnia – o godz. 17.00 i 18.30.
    17 i 18 grudnia wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

10. Dziś przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek oraz sianko na stół wigilijny.

12. W najbliższym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

10-15 grudnia:
    poniedziałek - 10 grudnia ul. Bruzdowa – od 88 do 100 G (numery parzyste)
    wtorek - 11 grudnia ul. Bruzdowa – od 117 A do 121 (numery nieparzyste)
    środa - 12 grudnia ul. Bruzdowa – od 102 do 110 (numery parzyste)
    czwartek - 13 grudnia ul. Bruzdowa – nr. 112-112 T
    piątek - 14 grudnia ul. Bruzdowa – od 112 U do 116 T (numery parzyste)
    sobota - 15 grudnia ul. Bruzdowa – od 118 do 142 B (numery nieparzyste)
    i od 121 A do 155 A (numery nieparzyste)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę – o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont kościoła i wieczernika.