I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2012 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
    Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia.
    Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
    Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana roratami.
    W naszym kościele będzie ona odprawiana codziennie o godz. 7.00.
    Dzieci zapraszamy szczególnie w każdą środę i sobotę Adwentu.

2. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

4. Również w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w kanonii spotkanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie na spotkanie indeksów.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
    W czwartek, 6 grudnia – o godz. 17.00 – zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym
    i Wiecznym Kapłanie, a po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 7 grudnia – o godz. 12.00 – zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00 (w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu).
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Po raz 19. CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od 2 grudnia (pierwsza niedziela Adwentu) we wszystkich kościołach całej Polski będą rozprowadzane świece. Uzyskane w ten sposób środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Według raportu Komisji Europejskiej Polska ma bowiem jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie, jest to prawie 30%.
    Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec, które zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do ich nabywania.

7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów.
    Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie przed Mszą św. (do zakrystii) podarunków dla swoich pociech.
    Z tej okazji chcemy również wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.
    Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w najbliższy czwartek, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
    - w czwartek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
    - w piątek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę – 16 grudnia.
    Poprowadzi je ks. dr Cezary Smuniewski, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.
    Nauki głoszone będą w niedzielę podczas każdej Mszy św., za wyjątkiem tej o godz. 7.00,
    oraz w poniedziałek, 17 grudnia – o godz. 17.00 i 18.30 – i we wtorek, 18 grudnia – o godz. 17.00 i 18.30.
    17 i 18 grudnia wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na remont kościoła.
    Wymianę okien w świątyni rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek, 3 grudnia.

11. W poniedziałek rozpoczynamy również kolędę. Od 3 grudnia br. do 26 stycznia 2013 r. pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad oraz Powsinka. Nowych parafian i tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej dostępny jest na stronie internetowej parafii (>) oraz w gablotce przed kościołem.

12. W najbliższym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

3-8 grudnia:
    poniedziałek - 3 grudnia ul. Wał Zawadowski
    ul. Bruzdowa 83E - 83K
    wtorek - 4 grudnia ul. Bruzdowa 85 - 95 (numery nieparzyste)
    i 60 - 86 (numery parzyste)
    ul. Lercha - numery 14C, 14E, 14F, 14E, 14P
    środa - 5 grudnia ul. Bruzdowa 97 - 105S (numery nieparzyste)
    ul. Lercha - numery 14 i 14D
    czwartek - 6 grudnia -
    piątek - 7 grudnia -
    sobota - 8 grudnia ul. Bruzdowa 107D - 113M (numery nieparzyste)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę – o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont kościoła i wieczernika.