XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2012 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś, o godz.17.00.
    Po nich będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Gościmy dzisiaj o. Grzegorza Książka, pracującego w parafii Czausy, należącej do Diecezji Mińsko-Mohylewskiej. Przez całą niedzielę o. Grzegorz będzie głosił Słowo Boże, a po każdej Mszy św. zbierał ofiary na utrzymanie powierzonej mu parafii.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Również dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w kanonii spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy;
    - we wtorek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    - w środę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
    - czwartek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
    - w sobotę, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W następna niedzielę, 25 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Jego Eminencja
    ks. kard. Józef Glemp, Prymas Senior, odprawi Mszę św. o godz. 13.00, w czasie której poświęci sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a członkowie Oddziału dokonają aktu zawierzenia dzieła
    Akcji Katolickiej w naszej parafii św. Annie, naszej Patronce.
    Po uroczystości zapraszamy na koncert ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W trakcie koncertu usłyszymy utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, C. Franka w wykonaniu Natalii Knyziak (organy), Joanny Lalek (wokal), Anny Góral-Tomaszewskiej (skrzypce), Katarzyny Grygiel (altówka), Zbigniewa Witkowskiego (trąbka), Tomasza Kirszlinga (trąbka) i Pawła Kraskiego (trąbka). Wymienieni artyści na stałe współpracują z naszą parafią.

7. Koło Radia Maryja zaprasza na doroczną pielgrzymkę do Torunia, dla uczczenia 21. rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd 1 grudnia, o godz. 8.00. Powrót tego samego dnia. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz telefonicznie: 605 095 809.

8. Od 3 grudnia rozpoczynamy kolędę. W tym roku pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad oraz Powsinka.
    Program wizyty duszpasterskiej jak zwykle będziemy podawać w czasie ogłoszeń parafialnych, będzie on również dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Wizytę rozpoczniemy od Zawad.
    .