XXXII Niedziela Zwykła - 11 listopada 2012 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś, o godz.17.00, a po nim będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przypada Narodowe Święto Niepodległości. Wyrazem naszego patriotyzmu i troski o losy naszej Ojczyzny niech będzie szczera i gorliwa modlitwa.

3. Zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca. Poprowadzi je o. Stanisław Przepierki (OP), który wygłosi referat na temat modlitwy różańcowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00, w kanonii.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Również za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    - we wtorek, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana – pierwszych
    męczenników Polski;
    - w sobotę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W następną niedzielę, 18 listopada, gościć będziemy w naszej parafii o. Grzegorza Książka, pracującego
    w parafii Czausy, należącej do Diecezji Mińsko-Mohylewskiej. Przez całą niedzielę o. Grzegorz będzie głosił
    Słowo Boże i zbierał ofiary na utrzymanie powierzonej mu parafii.

8. Zapraszamy na koncert ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, który odbędzie się w niedzielę, 25 listopada, po Mszy św. o godz. 13.00. W czasie koncertu usłyszymy utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, C. Franka w wykonaniu Natalii Knyziak (organy), Joanny Lalek (wokal), Anny Góral-Tomaszewskiej (skrzypce), Katarzyny Grygiel (altówka), Zbigniewa Witkowskiego (trąbka), Tomasza Kirszlinga (trąbka) i Pawła Kraskiego (trąbka). Wymienieni artyści na stałe współpracują z naszą parafią.

9. W listopadzie mija czwarta rocznica powstania parafialnego Saloniku Wilanowskiego w przykościelnej dzwonnicy.
    Z tej okazji warto przypomnieć, iż przez ten czas działalność Saloniku ubogaciło 26 wystaw plastycznych, kilka wieczorów poezji, koncertów pianistycznych oraz cykli wykładów. Wszystkie te wydarzenia zorganizowano i przeprowadzono dzięki osobom charytatywnie prowadzącym galerię.
    W kawiarence zawsze możemy liczyć na serdeczną atmosferę, kawę i ciastko, a to za sprawą pań z wolontariatu, które bardzo ofiarnie służą każdemu, kto zechce odwiedzić dzwonnicę.
    Za dotychczasową działalność Saloniku gorąco dziękujemy Bożej Opatrzności i prosimy Pana Boga
    o błogosławieństwo na dalsze lata pracy.
    Drogich Parafian zapraszamy do kawiarenki na kolejną, nową wystawę.
    .