XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2012 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś, o godz.17.00. Następnie
    będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 1 listopada, i w piątek, 2 listopada – ze względu na przypadające w tych dniach uroczystości
    – nie można odprawiać Mszy św. wotywnych.
    W sobotę, 3 listopada – o godz. 7.00 – zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP,
    a po niej nabożeństwo różańcowe.

3. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w kanonii spotkanie dla kandydatów
    do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie ze sobą indeksów.

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 5257 PLN na pomoc misjonarzom.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W najbliższy czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych.
    Msze św. będą sprawowane w naszym kościele według następującego porządku:
    o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00.
    Po procesji zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

6. 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny –
    Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według następującego porządku:
    o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła.
    W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.
    W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
    zachowując przy tym inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

8. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza.
    Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

9. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc,
    o godz. 18.00, będzie odprawiana w naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki oraz na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.
    .