XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2012 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XII Dzień Papieski. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi.
    Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Dziś, o godz. 16.00, będziemy przeżywali dziękczynną Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Dostojnych Jubilatów serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i życzymy obfitości łask Bożych.

4. Dziś, Mszą św. o godz. 18.00, rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych.
    Będą one trwały do piątku włącznie. Po Mszy św. o 18.00 przewidziana jest konferencja.

5. Dziś również przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszechmogącemu Bogu polecamy wszystkich nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary oraz łaski w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne.
    - w poniedziałek, 15 października – wspomnienie św. Teresy z Ávili, dziewicy i doktora Kościoła;
    - we wtorek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    - w środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    - w czwartek, 18 października – święto św. Łukasza, apostoła;
    - w sobotę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia
    błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Wojciech Ryttel, kawaler z parafii tutejszej,
    i Joanna Dziedzianowicz, panna z parafii pw. św. Bartłomieja w Żelechlinku – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.