XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2012 r.

1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na liturgię godzin – Nieszpory.
    Po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki oraz w czwartki, na godz. 17.30.

3. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższą środę, 3 października, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 4 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 5 października, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    W sobotę, 6 października, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00,
    a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

5. 7 i 28 października, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w kanonii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” zaprasza 5 października na pierwsze po wakacjach spotkanie modlitewne. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 18.00, a następnie odbędzie się adoracja i modlitwa uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

7. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście jubileusz małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu.
    Uroczysta Msza św. odbędzie się w niedzielę, 14 października, o godz. 16.00.
    Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
    - wtorek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
    - czwartek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
    - piątek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Bronisławę Tokaj,
    - śp. Wojciecha Drewniaka.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.