XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2012 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00,
    a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki,
    asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś również, z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy tornistry, zeszyty i książki.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek oraz I piątek miesiąca.
    - W czwartek, 6 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, następnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    - W piątek, 7 września, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych oraz osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele w środę,
    12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz.
    W czasie Eucharystii modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na remonty w naszym kościele.
    Otrzymaliśmy wymagane zezwolenia i ofertę na wymianę okien. Prace planowane są na drugą połowę października. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy składają na ten cel większe ofiary, oraz tym, którzy regularnie wpłacają pieniądze na konto parafialne.

7. We wrześniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    - w sobotę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
    Błogosławieństwo ziarna siewnego i innych nasion odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Marcin Kruk, kawaler z parafii pw. św. Klemensa w Warszawie,
    i Ewelina Elwira Chwedoruk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Przemysław Andrzej Ulewicz, kawaler z parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie,
    i Katarzyna Sylwia Maciejowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Marek Andrzej Kortylewicz, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Dominika Taborek, panna z parafii pw. Opatrzności Bożej w Wilanowie – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Feliksa Karaszewskiego,
    - śp. Reginę Adamiak,
    - śp. Grażynę Mentkę.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen: