XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2012 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś, o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie
    odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

3. W sobotę, 1 września, przypada 73. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.

4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione według następującego porządku:
    - dla Kolegium św. Stanisława Kostki, Gimnazjum nr 116 z Powsinka oraz Liceum Ogólnokształcącego
    w poniedziałek, 3 września, o godz. 9.00;
    - dla szkół podstawowych we wtorek, 4 września, o godz. 10.00.

5. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 2 września, podczas Mszy św.
    o godz. 11.30.:

6. We wrześniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

7. Przez ostatnie dwie niedziele zebraliśmy 4069 PLN na pomoc ubogim rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego. Za zebrane pieniądze kupiliśmy przybory szkolne dla 30 dzieci. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie oprawiona w naszym kościele w środę,
    12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będziemy się modlić za naszych parafian i wszystkich
    mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Dziś witamy ks. Michała Dubickiego, który został skierowany do pracy w naszej parafii.
    Ks. Michałowi życzymy błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

10. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie, o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
    - we wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    - w środę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
    - w sobotę, 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Marek Andrzej Kortylewicz, kawaler z parafii tutejszej, oraz
    Karolina Dominika Taborek, panna z parafii pw. Opatrzności Bożej w Wilanowie – zapowiedź I.