XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2012 r.

1. Dziś przypada I niedziela sierpnia. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00,
    a po nim procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Jutro, w święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 19.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych
    z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie.
    Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego;
    - w środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    - w czwartek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
    - w piątek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    - w sobotę,11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. W dniu dzisiejszym wyruszyła Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Przez cały czas trwania pielgrzymki będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, odmawiając Różaniec.
    Modlitwę tę odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.

5. Otrzymaliśmy zezwolenie konserwatora na wymianę okien w naszym kościele.
    Obecnie trwają rozmowy z wykonawcami.
    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prowadzone remonty.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy składają na ten cel większe ofiary, i tym, którzy regularnie wpłacają pieniądze na konto parafialne.

6. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę, 12 sierpnia, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

7. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Marcin Jakub Jelonek, kawaler z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim,
    i Monika Ewa Gajewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim miesiącu naszą parafiankę – śp. Genowefę Rogowską.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
    Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.