XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2012 r.

1. Trwa Nowenna do św. Anny – nasze przygotowanie do uroczystości odpustowej.
    Nabożeństwo ku czci św. Anny, patronki naszej parafii, zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – obchodzić będziemy w następną niedzielę, 29 lipca.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00 oraz w procesji eucharystycznej. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. prał. Piotr Tisler, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy;
    - we wtorek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
    - w środę, 25 lipca, święto św. Jakuba, apostoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. Początek sierpnia to czas pielgrzymek na Jasną Górę. 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej.
    Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy, odmawiając Różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać codziennie, po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jordi Pinilla Recasens, kawaler z parafii tutejszej,
    i Małgorzata Anna Piwowarska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Paweł Tadeusz Łaguna, kawaler z parafii pw. św. Szczepana w Warszawie,
    i Małgorzata Jolanta Kowalewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Fabio Carmelo Scacciatelli, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Danuta Wyszyńska, panna z parafii pw. św. Michała w Warszawie – zapowiedź I;

Paweł Andrzej Parol, kawaler z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie,
    i Katarzyna Róża Badziak, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.