XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2012 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich będziemy się modlić za naszych zmarłych
    polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś i w następną niedzielę przy naszym kościele można obejrzeć wystawę polskich drewnianych kapliczek, które będąc wyrazem najgłębszych uczuć religijnych i patriotycznych, przez wieki stały się nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu.

3. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny – będziemy obchodzić w niedzielę, 29 lipca.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00
    i w procesji eucharystycznej. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. prał. Piotr Tisler, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.
    Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 20 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału
    w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do odpustu.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata;
    - w czwartek, 12 Lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, kapłana;
    - w piątek, 13 lipca – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz Kuczyński zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Mateusz Penconek, kawaler z parafii tutejszej,
    i Barbara Wiktoria Biela, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Marcin Sebastian Mańkowski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Magdalena Renata Orczykowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.