X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2012 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna oktawy Bożego Ciała, zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze, zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Męskiej Służbie Liturgicznej Totus Tuus, Lektorom, Ministrantom, Chórowi parafialnemu i Siostrom Pasjonistkom.

3. Od piątku zeszłego tygodnia do czwartku tego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie Biblijne, które odbędzie się w środę, 13 czerwca, w Saloniku w naszej dzwonnicy, o godz. 19.00. Tematy spotkania zostały podane w Klimatach i na stronie internetowej.
    Zachęcamy również do przeczytania artykułu zamieszczonego w Klimatach.

5. W piątek 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 17.00. zostanie odprawione nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

6. W tym miesiącu w dzwonnicy prezentujemy wystawę zbiorową trójki artystów: Małgorzaty Kępki, Magdaleny Mosakowskiej-Sobocińskiej i Zdzisława Kędzierskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 11 czerwca, Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
    - w środę, 13 czerwca, Wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
    - w czwartek, 14 czerwca, Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
    - w piątek, 15 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    - w sobotę, 16 czerwca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W niedzielę 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się IV Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem „Kościół naszym domem”.
    W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna.
    Będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni włoskiej i neapolitańskiej w wykonaniu zespołu „Bene” oraz na zakończenie koncertu Marka Kościkiewicza, członka zespołu De Mono.
    Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych
    oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, loterię fantową.
    Pokaz mody dla dorosłych. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
    Szczegółowy program zostanie podany na stronie internetowej.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Grzegorz Skopiński, kawaler z parafii tutejszej i
    Karolina Klupa Rusinowska, panna z parafii pw. św. Łukasza w Warszawie – zapowiedź II.

Radosław Serafin, kawaler z parafii tutejszej i
    Agnieszka Zofia Kochanowicz, panna z parafii pw. św. Jakuba w Warszawie Tarchominie – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest
    powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.