IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2012 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja
    eucharystyczna zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych
    polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla Liturgicznej Służby Totus Tuus oraz mężczyzn i kobiet pragnących czynnie włączyć się w procesję Bożego Ciała odbędzie się zaraz po nabożeństwie czerwcowym.

3. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała obędzie się
    w środę, 6 czerwca, o godz. 18.30 przy kościele.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie Biblijne, które odbędzie się w środę, 6 czerwca, w Saloniku w naszej
    dzwonnicy, o godz. 19.00. Tematy spotkania zostały podane w Klimatach i na stronie internetowej.
    Zachęcamy również do przeczytania artykułu zamieszczonego w Klimatach.

5. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 7 czerwca.
    W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 13.00; i 18.00.
    Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00.
    Procesja przejdzie ulicami St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy naszych parafian do udekorowania okien
    a poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

6. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 5 czerwca, Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
    - w czwartek, 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
    - w piątek, 8 czerwca, Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
    - w sobotę, 9 czerwca, Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia
    błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W niedzielę 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się IV Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem „Kościół naszym domem”.
    W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni włoskiej i neapolitańskiej w wykonaniu zespołu „Bene” oraz na zakończenie koncertu Marka Kościkiewicza, członka zespołu De Mono. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, loterię fantową.
    Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Zgodnie z zaleceniem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza przed kościołem zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła.
    Nadal trwają prace związane z wymianą oświetlenia. Pragniemy również poinformować, że nadal czekamy na zezwolenia konserwatora na wymianę okien w nawie głównej kościoła. Jak informowaliśmy wcześniej pragniemy wymienić okna jeszcze przed zimą, aby w ten sposób jak najlepiej chronić kościół przed utratą ciepła.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Krzysztof Badowski, kawaler z parafii tutejszej i
    Maria Lilianna Tahery, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Michał Bohdan Fechner, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i
    Maria Nowotnik, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Jacek Piotr Leszko, kawaler z parafii tutejszej i
    Eliza Kosiorek, panna z parafii pw. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie – zapowiedź II.

Łukasz Piotr Papajewski, kawaler z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Bremerhaven-Niemcy i
    Marta Zofia Kołakowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Tomasz Grzegorz Skopiński, kawaler z parafii tutejszej i
    Karolina Klupa Rusinowska, panna z parafii pw. św. Łukasza w Warszawie – zapowiedź I.

Radosław Serafin, kawaler z parafii tutejszej i
    Agnieszka Zofia Kochanowicz, panna z parafii pw. św. Jakuba w Warszawie Tarchominie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Ryszarda Stanisława Piaseckiego
    - śp. Stanisława Kuś
    - śp. Marka Wojciecha Pawłowskiego
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.