Niedziela Zesłania Ducha Świętego
27 maja 2012 r.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00. grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym.

4. W najbliższą środę, 30 maja o godz. 18.30., zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na skwerze u zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej. Po Mszy św. majówka nad jeziorkiem. Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie Biblijne, które odbędzie się w środę, 30 maja, w Saloniku
    w naszej dzwonnicy, o godz. 19.00. Tematy spotkania zostały podane w Klimatach i na stronie internetowej. Zachęcamy również do przeczytania artykułu zamieszczonego w Klimatach.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 7 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00.
    Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła.
    Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

7. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała: dziewczynki jako Bielanki
    i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 28 maja, Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.
    - we wtorek, 29 maja, Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
    - w czwartek, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
    - w piątek, 1 czerwca, Wspomnienie św. Justyna, Męczennika.

9. W następną niedzielę, 3 czerwca br., przed kościołem, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony
    na ufundowanie sztandaru. Bardzo prosimy parafian o przyniesienie drobnych przedmiotów, które moglibyśmy przeznaczyć na fanty i w ten sposób przyłączyć się do naszej inicjatywy.
    Zbiórka fantów w zakrystii będzie trwała do niedzieli 3 czerwca br.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Grzegorz Paweł Rogulski, kawaler z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim
    i Anna Karolina Banaszkiewicz, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Bartosz Sławomir Stelmaszczyk , kawaler z parafii tutejszej
    i Magdalena Dostatnia, panna z parafii pw. św. Wojciecha w Warszawie – zapowiedź II.

Krzysztof Badowski, kawaler z parafii tutejszej i Maria Lilianna Tahery, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Michał Bohdan Fechner, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    i Maria Nowotnik, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Marek Piotr Leszko, kawaler z parafii tutejszej
    i Eliza Kostorek, panna z parafii pw. św. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.