VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
20 maja 2012 r.

1. Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00.
    Zachęcamy również, aby gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
    Życzymy im oraz ich rodzicom, aby pełny udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym.
    W „białym tygodniu” zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św.
    o godz. 18.00.

3. Dziś, o godz. 16.00 – w kanonii – odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
    Zachęcamy do włączania się do wspólnotowego odmawiania Różańca.
    Aby Róże Różańcowe mogły trwać na modlitwie, potrzebni są nowi członkowie.

4. W najbliższą środę, 23 maja (o godz. 18.30), zostanie odprawione nabożeństwo majowe przy nowym
    krzyżu na ul. Biedronki 13.
    Następna Msza św. i nabożeństwo majowe zostaną odprawione 30 maja, przy krzyżu na skwerze
    u zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej. Po Mszy św. rozpocznie się majówka nad jeziorkiem.
    Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 23 maja – o godz. 19.00 –
    w Saloniku w naszej dzwonnicy. Tematy spotkania zostały podane w „Klimatach” i na stronie internetowej.

6. Serdecznie zapraszamy na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczniemy w sobotę,
    26 maja, o godz. 20.30, w naszym kościele.
    Czuwanie przygotowuje parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.
    Program tego spotkania modlitewnego został zamieszczony w „Klimatach”.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w czwartek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
    - w sobotę, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 7 czerwca.
    Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami:
    Stanisława Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą
    do pałacu i z powrotem do kościoła.
    Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

9. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała:
    dziewczynki jako bielanki i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Piotr Krzysztof Czerski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Sylwia Staros, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie – zapowiedź II;

Grzegorz Paweł Rogulski, kawaler z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim,
    i Anna Karolina Banaszkiewicz, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

Bartosz Sławomir Stelmaszczyk, kawaler z parafii tutejszej,
    i Magdalena Dostatnia, panna z parafii pw. św. Wojciecha w Warszawie – zapowiedź I;

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.