VI Niedziela Wielkanocna
13 maja 2012 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo jest odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00,
    zaś w niedziele i święta o godz. 17.00. Zachęcamy również, aby gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach
    na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej.

2. Dziś przypada rocznica objawień fatimskich. Po każdej Mszy św. dokonamy Aktu zawierzenia
    Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W najbliższą środę, 16 maja (o godz. 18.30) zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 16 maja, w Saloniku (w naszej dzwonnicy), o godz. 19.00. Tematy spotkania zostały podane w „Klimatach” oraz na stronie internetowej.
    Zachęcamy również do czytania związanych z tych artykułów, zamieszczanych w „Klimatach”.

5. Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 20 maja.
    Pierwsza grupa dzieci przystąpi do sakramentu na Mszy św. o godz. 11.00, a druga – na Mszy św. o godz. 13.00.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła;
    - w środę, 16 maja – uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Jakub Kubik, kawaler z parafii pw. Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym,
    i Eliza Ostropolska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Mariusz Kazimierz Adamczewski, kawaler z parafii pw. św. Ducha w Chełmie,
    i Agnieszka Dominika Barańska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Piotr Krzysztof Czerski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Sylwia Staros, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian..