V Niedziela Wielkanocna
6 maja 2012 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej.

2. W najbliższą środę, 9 maja, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zawadach, u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

3. Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę – 20 maja.
    Pierwsza grupa dzieci przystąpi do sakramentu na Mszy św. o godz. 11.00, a druga – na Mszy św. o godz. 13.00.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 9 maja, o godz. 19.00, w Saloniku w naszej dzwonnicy. Tematy spotkania zostały podane w „Klimatach” i na stronie internetowej.

5. W tym tygodniu, 9 maja, przypada uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Zapraszamy do naszej księgarenki – „Effaty”, gdzie można nabyć prasę katolicką i zaopatrzyć się w ciekawe książki o tematyce religijnej.

7. Ze względu na powtarzające się w ubiegłych latach dewastacje pomników, od maja br. teren cmentarza jest strzeżony przez firmę ochrony Konsalnet.
    Pragniemy przypomnieć, że bramy cmentarza są zamknięte w godz. 22.00-6.00.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na remont kościoła.
    Do zakończenia tej części remontu pozostały jeszcze prace instalacyjne oświetlenia.
    Jeżeli otrzymamy wymagane zezwolenia od konserwatora zabytków, jeszcze przed zimą chcemy wymienić okna w nawie głównej. Niestety, ze względu na wyższe niż planowaliśmy koszty prowadzonych prac remontowych, zostaliśmy zmuszeni przenieść prace związane z odwodnieniem kościoła na przyszły rok. Koszt dokonanego remontu podamy w terminie późniejszym, po zakończeniu wszystkich robót.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jacek Myszkowski, kawaler z parafii tutejszej, i
    Monika Agnieszka Dąbrowska, panna z parafii pw. MB Anielskiej w Skolimowie – zapowiedź II;

Marcin Dzwonkowski, kawaler z parafii pw. NMP w Baniosze, i
    Katarzyna Weronika Holc, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Michał Jakub Kubik, kawaler z parafii pw. Świętej Trójcy w Skarżysku-Kamiennej, i
    Eliza Ostropolska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.