IV Niedziela Wielkanocna
29 kwietnia 2012 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś, o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 17.00,
    a w niedziele i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży.
    Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na recytację lub śpiew Litanii Loretańskiej.

3. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii.
    W najbliższą środę, 2 maja, o godz. 18.30, Msza św. oraz nabożeństwo majowe zostaną odprawione przy krzyżu na Powsinku, nad jeziorkiem.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, ze względu na przypadającą uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
    W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie celebrowana o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00. Ze względu na trwające jeszcze remonty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. W tym dniu pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, o godz. 7.00, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a bezpośrednio po niej nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
    Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

6. W tym roku po raz pierwszy w naszej archidiecezji organizowane są rejonowe spotkania członków Kół Żywego Różańca. Spotkanie przedstawicieli Żywego Różańca z dekanatów: mokotowskiego, ochockiego, służewskiego, śródmiejskiego, świętokrzyskiego, ursynowskiego i wilanowskiego odbędzie się w naszej parafii 5 maja. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00 – Mszą św. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w środę, 9 maja, w Saloniku (w naszej dzwonnicy),
    o godz. 19.00. Tematy spotkania zostały podane w „Klimatach” oraz na stronie internetowej.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w czwartek, 3 maja – uroczystość NMP, Królowej Polski;
    - w piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

9. Zapraszamy do naszej księgarenki – „Effaty”, gdzie można nabyć prasę katolicką oraz zaopatrzyć się w ciekawe książki o tematyce religijnej.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Adam Prządka, kawaler z parafii pw. NMP Matki Zbawiciela,
    i Julia Katarzyna Baron, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Artur Gański, kawaler z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
    i Martyna Maria Putek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Maciej Wiąckowski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Agnieszka Barbara Królik, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Jakub Ryszard Semrau, kawaler z parafii pw. Bogurodzicy Maryi w Poznaniu,
    i Belinda Maria Kolago, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Rafał Gruszkiewicz, kawaler z parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie,
    i Marta Sielska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

Jacek Myszkowski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Monika Agnieszka Dąbrowska, panna z parafii pw. MB Anielskiej w Skolimowie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.