Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
1 kwietnia 2012 r.

1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium.
    Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 10.00, zaś uroczyste wejście i poświęcenie palm przed każdą Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali, wraz z kazaniem pasyjnym, zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Spotkane członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek, 3 kwietnia, o godz. 18.30.

4. Również we wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert utworów pasyjnych
    pt.: „Oto jak umiera Sprawiedliwy” w wykonaniu zespołu Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti.

5. Spowiedź – dla tych wszystkich, którzy nie mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji – codziennie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, od godz. 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na święta, które rozpoczynamy Świętym Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek.

6. W Wielki Czwartek celebrujemy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
    Przed południem wszyscy kapłani, pod przewodnictwem biskupa, sprawują Mszę św. – z poświęceniem
    krzyżma – w Archikatedrze Warszawskiej.
    W tym dniu w kościołach parafialnych odprawia się jedną Mszę św. W naszym kościele Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania. Adoracja, którą poprowadzą zespoły parafialne, potrwa do godz. 22.00.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 15.00. Rozważania Męki Pańskiej przy stacjach kalwarii wilanowskiej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych.

8. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii.
    W tym dniu rozważamy Mękę Pana Jezusa i adorujemy krzyż. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po niej Siostry Pasjonistki poprowadzą adorację Pana Jezusa w Grobie. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

9. W Wielki Piątek pragniemy również odwiedzić chorych z posługą sakramentalną.
    Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób samotnych i chorych, które przed świętami chciałyby przystąpić do spowiedzi i komunii św. Prosimy również o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy pomogą kapłanom w dotarciu z Najświętszym Sakramentem do tych osób. Wizytę rozpoczniemy o godz. 9.00.

10. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 19.00.
    Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy zaś o godz. 20.00.

11. Procesja oraz Msza rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
    Msze św. sprawowane będą również o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o 20.00.

12. W poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego:
    o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

13. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem.
    Pragniemy przypomnieć, że uzyskane w ten sposób środki Caritas przeznacza na działalność charytatywną, niosąc pomocą najbardziej potrzebującym, często poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

14. Dziś organizujemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

15. Zapraszamy na Studium Biblijne na temat finansów.
    Pierwsze spotkanie odbędzie się w naszym kościele we środę, 11 kwietnia, o godz. 19.00.

16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    Piotr Mikucki, kawaler z parafii tutejszej, oraz Agata Elżbieta Orzeszek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

17. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - Janusza Wojciecha Magnuskiego,
    - Teresę Drzewicz,
    - Mariana Wiktora Krzemińskiego,
    - Jadwigę Marię Olejarczyk,
    - Władysławę Kuszewską,
    - Mariannę Irenę Kanałek,
    - Lecha Czesława Wojakowskiego.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.