II Niedziela Wielkiego Postu
4 marca 2012 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Gorzkich Żali, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na pomoc Kościołowi w świecie. W ten sposób chcemy wyrazić naszą jedność z misjonarzami świeckimi i duchownymi, którzy z dala od ojczyzny – często w bardzo trudnych warunkach,
    z narażaniem życia – głoszą Ewangelię.

3. Dziś przypada święto św. Kazimierz Królewicza. Jest to również dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji. Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu
    o godzinach: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 6 do 8 marca.

6. Rekolekcje parafialne z kolei rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca.

7. 11 i 12 marca będziemy gościć Jego Eminencję ks. kard. Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.
    W niedzielę, 11 marca, ks. kardynał będzie obecny na Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.
    Na Liturgię o godz. 10.00 zapraszamy przede wszystkim chorych i w podeszłym wieku. Ks. biskup udzieli tym osobom specjalnego błogosławieństwa.
    Sprawozdania ze swojej działalności złożą natomiast następujące zespoły parafialne:
    a) Ośrodek Wsparcia dla Najuboższych
    b) Koła Żywego Różańca
    c) Legion Maryi
    d) Rodzina Radia Maryja
    e) Kościelna służba porządkowa „Totus Tuus”
    f) Zespół prowadzący Salonik i Galerię.

Po Mszy św. o godz. 11.30 – w czasie nabożeństwa – ks. kardynał udzieli błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym potomstwa.
    Sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ministranci
    b) Lektorzy
    c) Służba liturgiczna dziewcząt
    d) Schola dziecięca

Po Mszy św. o godz. 13.00 udamy się w procesji na cmentarz, aby we wspólnej modlitwie polecić Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. Następnie ks. biskup dokona lustracji cmentarza.
    Wcześniej, podczas Liturgii, swoje sprawozdania z działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Akcja Katolicka
    b) Neokatechumenat
    c) Chór parafialny
    d) Odnowa w Duchu Świętym
    e) Zespół redakcyjny „Klimatów”

12 marca Jego Eminencja ks. kardynał odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Powsinku, Kolegium św. Stanisława, Liceum i Szkołę Podstawowa im. Stanisława Kostki Potockiego, Szkołę Europejską, a także spotka się Zarządem Dzielnicy i Dyrektorem Pałacu Wilanowskiego. Po południu poprowadzi spotkanie z katechetami uczącymi w szkołach na terenie parafii.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    Arkadiusz Kobiałka, kawaler z parafii pw. NMP Królowej Wyznawców w Warszawie, oraz
    Magdalena Kłusek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Czesławę Rybarczyk,
    - śp. Czesława Fabisiewicza,
    - śp. Sylwestra Furmańczyka,
    - śp. Ewerysta Chałaczkiewicza.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.