I Niedziela Wielkiego Postu
26 lutego 2012 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 lutego,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinach: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 6 do 8 marca.

5. Rekolekcje parafialne z kolei rozpoczną się 18 marca, w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 1 marca – Mszy św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie – o godz. 17.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W piątek, 2 marca – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00 (w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu).
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób, pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a także przyjąć Najświętszy Sakrament, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 3 marca – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo różańcowe.

7. 11 i 12 marca będziemy gościć Jego Eminencję ks. kard. Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.
    W niedzielę, 11 marca, ks. kardynał będzie obecny na Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.
    Na Liturgię o godz. 10.00 zapraszamy przede wszystkim chorych i w podeszłym wieku. Ks. biskup udzieli tym osobom specjalnego błogosławieństwa.
    Sprawozdania ze swojej działalności złożą natomiast następujące zespoły parafialne:
    a) Ośrodek Wsparcia dla Najuboższych
    b) Koła Żywego Różańca
    c) Legion Maryi
    d) Rodzina Radia Maryja
    e) Kościelna służba porządkowa „Totus Tuus”
    f) Zespół prowadzący Salonik i Galerię.

Po Mszy św. o godz. 11.30 – w czasie nabożeństwa – ks. kardynał udzieli błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym potomstwa.
    Sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ministranci
    b) Lektorzy
    c) Służba liturgiczna dziewcząt
    d) Schola dziecięca

Po Mszy św. o godz. 13.00 udamy się w procesji na cmentarz, aby we wspólnej modlitwie polecić Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. Następnie ks. biskup dokona lustracji cmentarza.
    Wcześniej, podczas Liturgii, swoje sprawozdania z działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Akcja Katolicka
    b) Neokatechumenat
    c) Chór parafialny
    d) Odnowa w Duchu Świętym
    e) Zespół redakcyjny „Klimatów”

12 marca Jego Eminencja ks. kardynał odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Powsinku, Kolegium św. Stanisława, Liceum i Szkołę Podstawowa im. Stanisława Kostki Potockiego, Szkołę Europejską, a także spotka się Zarządem Dzielnicy i Dyrektorem Pałacu Wilanowskiego. Po południu poprowadzi spotkanie z katechetami uczącymi w szkołach na terenie parafii.

8. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach.
    - 27 lutego – ul. Wiktorii Wiedeńskiej (numery parzyste)
    - 28 lutego – ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9 do końca (numery nieparzyste).