VII Niedziela Zwykła
19 lutego 2012 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Po nim będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Z racji III niedzieli miesiąca dziś, o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
    Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do wspólnoty, zapraszamy do kanonii.

3. W tym tygodniu – w środę, 22 lutego – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czyli czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    Msze św. w Środę Popielcową zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 i 18.00.
    Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii.
    Pragniemy przypomnieć, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W myśl wytycznych Konferencji Episkopatu Polski dla kościelnej działalności trzeźwościowej
    w Środę Popielcową rozpoczyna się ILV Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
    Zachęcamy do modlitwy w tej intencji i prosimy o powstrzymania się od spożywania alkoholu
    w okresie Wielkiego Postu.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek Wielkiego Postu, w następujących godzinach:
    o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci – oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane zaś będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.00.

8. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 6 do 8 marca.

9. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek,

– ul. Lentza 35, kl. III i IV;

wtorek,

– ul. Królowej Marysieńki 1 do 7 (numery nieparzyste)
oraz 2 do 32 (numery parzyste);

czwartek,

– ul. Królowej Marysieńki 34 do końca (numery parzyste),
ul. Goplańska i ul. Kubickiego;

piątek,

– ul. Marconich;

sobota,

– ul. Wiktorii Wiedeńskiej 1 do 7 (numery nieparzyste).