II niedziela po Narodzeniu Pańskim
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2012 r.

1. Dziś przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
    W Nowy Rok – za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego – można uzyskać odpust zupełny.
    Ponadto należy wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. O godz. 17.00, z racji I niedzieli stycznia, zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
    Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W najbliższy piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego.
    Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W czasie każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów.
    Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.
    W tym dniu, ze względu na przypadającą uroczystość – zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK – nie obowiązuje
    post i można spożywać pokarmy mięsne.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek – Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie – o godz. 17.00, a potem Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego, nie można sprawować Msza św. wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
    W sobotę – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

5. Zapraszamy na jasełka pt.: „Oczekiwany – nieproszony Gość”, w wykonaniu naszej scholi parafialnej, które odbędą się w następną niedzielę, 8 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców obędzie się 8 stycznia,
    po Mszy św. o godz. 11.30, w sali widowiskowej.

7. Rozpoczynamy przygotowanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się
    w niedzielę, 8 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00, w kanonii.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
    - w piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego.

10. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 7620 PLN na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
    W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - poniedziałek 2 stycznia ul. Piechoty Łanowej 2 do 32- wtorek 3 stycznia ul. Piechoty Łanowej 33 do 52- środa 4 stycznia ul. Piechoty Łanowej 53 do końca, ul. Ostra, ul. Rotmistrzowska 1 do 18- czwartek 5 stycznia ul. Rotmistrzowska 20 do końca, ul. Petyhorska- sobota 7 stycznia ul. Biedronki 3 do 61 (numery nieparzyste)

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - Barbarę Janinę Chustecką,
    - Wiktora Antoniego Denka,
    - Tadeusza Stanisława Rybarczyka,
    - Janinę Kowalską,
    - Jana Błuszkowskiego,
    - Alicję Marię Czeczotta,
    - Tadeusza Rupińkiego,
    - Tadeusza Kanię,
    - Bronisławę Myślińską.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.