III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2011 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Dziś obchodzimy w naszym Kościele tradycyjną już uroczystość „Dzielenia się Chlebem”.
    Po Mszy św. o godz. 13.00 zostaną poświęcone bochenki chleba, którymi podzielimy się na znak jedności
    z wszystkimi potrzebującymi.
    Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ich szczodrobliwość, okazywaną potrzebującym z naszej parafii, a także tym wszystkim, którzy w wyniku klęsk żywiołowych czy innych wypadków losowych potrzebowali naszego wsparcia.

3. Nieszpory zostaną odprawione dziś, o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Wszystkich parafian, którzy chcieliby zaprezentować swoje prace artystyczne na wystawie zbiorowej,
    tradycyjnie planowanej na luty, prosimy o zgłaszanie się w dzwonnicy lub w zakrystii, po każdej Mszy niedzielnej, najpóźniej do 18 grudnia.

6. Ponieważ w zeszłą niedzielę kiermasz bożonarodzeniowy cieszył się dużym zainteresowaniem,
    również dziś został on zorganizowany. Zapraszamy do dzwonnicy w godz. 10.00 – 19.00.

7. Serdecznie zapraszamy do dzwonnicy na wystawę zbiorową ikon i aniołów.
    Ekspozycja będzie prezentowana do święta Trzech Króli, a towarzyszyć jej będzie piękna, bożonarodzeniowa dekoracja Saloniku.

8. Przedszkole „Radosne Aniołki” zaprasza – 19 grudnia, od godz. 18.30 – na wspólne kolędowanie przy świątecznej choince. Ponadto ogłasza też konkurs na najlepszą rodzinną bombkę choinkową.
    W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Wykonaną bombkę należy przynieść do przedszkola „Radosne Aniołki”, przy ul. Rumianej 60 (wejście od ul. Lentza), do 16 grudnia, do godz. 16.30. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 grudnia, o godz. 18.00. Po ogłoszeniu wyników wspólne kolędowanie.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
    - w środę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jan od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 18 grudnia.
    Nauki rekolekcyjne głoszone będą: w niedzielę (podczas każdej Mszy św. za wyjątkiem tej o godz. 7.00)
    oraz w poniedziałek, 19 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30) i we wtorek, 20 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30).
    W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o godz. 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
    Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Tomasz Stępień, wicerektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie. Przed kościołem zbieramy również ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12. Przed kościołem można nabyć opłatki, sianko i świece Caritas na stół wigilijny.

13. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:
    - w poniedziałek, 12 grudnia – ul. Chorągwi Pancernej: numery od 4 do 30 A (parzyste)
    i od 3 do 39 (nieparzyste);
    - we wtorek, 13 grudnia – ul. Chorągwi Pancernej: numery od 32 do 58 (parzyste) i od 41 do 81 (nieparzyste);
    - w środę, 14 grudnia – ul. Chorągwi Pancernej: numery od 60 do 88 (parzyste);
    ul. Husarii – numery od 2 do 10 (strona parzysta i nieparzysta);
    - w czwartek, 15 grudnia – ul. Husarii: numery od 11 do 34 (obydwie strony);
    - w piątek, 16 grudnia – ul. Husarii: numery od 35 do 56 (obydwie strony),
    - w sobotę, 17 grudnia – ul. Husarii: numery od 57 do 80 (obydwie strony).

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 14.00.
    Ofiary, które zostaną złożone, przeznaczymy na remonty kościoła.