II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2011 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne – o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po nabożeństwie modlimy się za zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek, 6 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja – biskupa, zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie z Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie imiennych paczek dla dzieci.

3. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3199 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Spotkanie dla dzieci, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 11 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Po raz 18. CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach w całej Polsce, od 27 listopada (pierwsza niedziela Adwentu), będą rozprowadzane świece.
    Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek.
    Według raportu Komisji Europejskiej, Polska ma jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie, jest to prawie 30% dzieci.
    Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zapalimy je w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich parafian do nabywania świec.

6. W dniu dzisiejszym, w prawym przedsionku kościoła, została otwarta KSIĘGARENKA PARAFIALNA "EFFATA",
    w której oprócz wartościowych książek i czasopism sprzedawane są różne dewocjonalia. Więcej na ten temat mogą państwo przeczytać w „Klimatach”. Zapraszamy.

7. Wszystkich parafian, którzy chcieliby zaprezentować swoje prace artystyczne na wystawie zbiorowej, tradycyjnie planowanej na luty 2012 r., prosimy o zgłaszanie się w dzwonnicy lub w zakrystii, po każdej Mszy niedzielnej, najpóźniej do 18 grudnia.

8. Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się dziś, w dzwonnicy, od godz. 10.00 do 19.00.

9. Siostry pasjonistki zapraszają do wspólnej, nieustannej modlitwy różańcowej (tzw. Jerycho Różańcowe)
    w intencjach wynagradzających oraz za Ojczyznę, by zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
    Modlitwa będzie trwała od 1 do 8 grudnia, w godzinach 6.00-21.00.
    Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii. Można również zgłaszać swój udział w modlitwie dzwoniąc
    do domu sióstr przy ul. Husarii 55/57 (pod numerem telefonu 22 858 87 61).
    3 grudnia siostry zapraszają na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

10. 8 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas Senior,
    udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
    Przystępujących do sakramentu bierzmowania polecamy modlitwom parafian.

11. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
    - w środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

12. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 18 grudnia.
    Nauki głoszone będą: w niedzielę (podczas każdej Mszy św., za wyjątkiem tej o godz. 7.00) oraz
    w poniedziałek, 19 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30) i we wtorek, 20 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30).
    W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
    Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Tomasz Stępień, wicerektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła.
    Otrzymaliśmy wszystkie wymagane zezwolenia od konserwatora i rozpoczęliśmy prace związane z wyminą instalacji grzewczej i elektrycznej.
    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy systematycznie wpłacają na konto parafii lub fundacji ofiary
    na remont świątyni.

14. Rozpoczynamy doroczną kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:
    - w piątek, 9 grudnia, ul. Wiertnicza – od numeru 19 do 111 (nieparzyste)
    - w sobotę, 10 grudnia, ul. Wiertnicza – od numeru 115 do 163 (nieparzyste)
    oraz od numeru 26 do 162 (parzyste).
    Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00.
    Ofiary, które zostaną złożone podczas kolędy, zostaną przeznaczone na remonty kościoła.

15. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Wacława Mikę,
    - śp. Władysława Rybarczyka,
    - śp. Kazimierza Mieczysława Blicharza,
    - śp. Artura Bohdana Raznowieckiego.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. .