I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2011 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
    Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia.
    Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św., zwana Roratami.
    W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00.
    Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i w soboty Adwentu.

2. Nieszpory – dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Do końca listopada, w czasie Mszy św. gregoriańskiej o godz. 18.00, modlimy się w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

3. Dziś gościmy p. Tadeusza Skotnickiego, który włącza się w liturgię swoim śpiewem.
    Po Mszy św. o 18:00 p. Tadeusz zaprezentuje akustyczne wersje utworów z autorskiej płyty pt. „Czy potrafimy...”, wydanej w tym roku przez ojców Bernardynów. Serdecznie zapraszamy na to modlitewno-refleksyjne spotkanie! Płyta jest do nabycia po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 1 grudnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie (o godz. 17.00), a po niej koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 2 grudnia, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (o godz. 12.00).
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 3 grudnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP (o godz. 7.00), a po niej nabożeństwo różańcowe.

5. Po raz 18 CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach całej Polski, od 27 listopada (pierwsza niedziela Adwentu), będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek.
    Według raportu Komisji Europejskiej, Polska ma jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie, jest to prawie 30% dzieci.
    Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich parafian do nabywania świec.

6. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś i w następną niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

7. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty i wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie.
    Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja potrwają od godz. 10.30 do 17.00.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, z okazji 20. rocznicy powstania Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia, o godz. 7.00. Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii.

9. Siostry Pasjonistki zapraszają do wspólnej, nieustannej modlitwy różańcowej (Jerycho Różańcowe) w intencjach wynagradzających oraz za Ojczyznę, by zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
    Na modlitwie będziemy trwali od 1 do 8 grudnia. Kaplica domu zakonnego przy ul. Husarii 55/57 udostępniona będzie do godz. 21.00.
    Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii. Można również zgłaszać swój udział w modlitwie, dzwoniąc do domu sióstr (numer telefonu: 22 858 87 61).
    3 grudnia siostry zapraszają na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu do domu zakonnego.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja, apostoła;
    - w sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 18 grudnia.
    Nauki rekolekcyjne głoszone będą: w niedzielę (podczas każdej Mszy św. za wyjątkiem godz. 7.00)
    oraz w poniedziałek, 19 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30), i we wtorek, 20 grudnia (o godz. 17.00 i 18.30).
    W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
    Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Tomasz Stępień, wicerektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

12. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na remont kościoła.