XXXIV Niedziela Zwykła – 20 listopada 2011 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 13.00, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś
    po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszej organistki, Natalii Żmychowej,
    po Mszy św. o godz. 13.00. W czasie koncertu zostaną zaprezentowane utwory J.S. Bacha, Lűbecka, Bőhma, Elgara i Podbielskiego. Płytę z koncertu będzie można nabyć przed kościołem.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś, o godz. 16.00, w kanonii.

5. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną włączyć się w rozwój naszej parafialnej scholii rodzinnej, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek, 24 listopada, o godz. 19.30, w Saloniku – dzwonnicy.

7. Serdecznie zapraszamy do dzwonnicy, gdzie przez cały listopad będą prezentowane prace
    Magdaleny Fedorczuk i Grzegorza Winklera.

8. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla dzieci.
    Przy tej okazji chcemy również wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w następną niedzielę, przed kościołem, będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

9. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty i parafian do licznego udziału w nabożeństwie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będą trwać od 10.30 do 17.00.

10. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
    - w czwartek, 24 listopada, wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac (kapłana) i towarzyszy.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia
    błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.