XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2011 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii.
    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na montaż poetycki utworów Jana Pawła II pt.: „Wypłyń na głębię”
    w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 79.

3. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy cykl katechez w ramach kursu przedmałżeńskiego.
    Spotkania odbywać się będą codziennie, do piątku włącznie. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

4. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele – o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

5. 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00.
    Po procesji, na cmentarzu, zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Uprzejmie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

6. 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00.
    Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.
    W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

7. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

8. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

9. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc,
    o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

10. 8 października rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. gregoriańskiej w intencji śp. ks. prałata Bogusława Bijaka. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Godziny Mszy św. zostały umieszczone w gablocie przed kościołem.

11. W tym tygodniu, w piątek 28 października, przypada święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.