XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2011 r.

1. Dziś przypada 33. rocznica, gdy kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II.
    O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby dziękować
    za bł. Jana Pawła II. Po nabożeństwie wypominki za zmarłych.

2. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się w kanonii spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Zapraszamy.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach
    osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele, o godz. 17.00, a w dni powszednie
    po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki i w czwartki,
    na godz. 17.30.

4. W zeszłą niedzielę, na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebraliśmy 6022 PLN i 10 euro.
    Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś, o godz. 19.00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert męskiego zespołu wokalnego „Kairos”.
    Zespół zaprezentuje śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej.

6. 23 października, po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszamy na montaż poetycki: „Wypłyń na głębię” Jana Pawła II
    w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 79.

7. W przyszłą niedzielę, 23 października, podczas Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczynamy cykl katechez w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania odbywać się będą codziennie, do piątku włącznie.
    Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

8. 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00.
    Po procesji – na cmentarzu – zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

9. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza.
    Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

10. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc
    – o godz. 18.00 – w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

11. 8 października rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. gregoriańskiej w intencji śp. ks. prałata Bogusława Bijaka. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
    Godziny Mszy św. zostały umieszczone w gablocie przed kościołem oraz w „Klimatach”.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    - we wtorek, 18 października – święto św. Łukasza, apostoła;
    - w środę, 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    - w czwartek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
    - w piątek, 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
    - w sobotę, 22 października – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.