XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2011 r.

1. Dziś, o godz. 17.00. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby dziękować za bł. Jana Pawła II. Po nabożeństwie wypominki za zmarłych.

2. Dziś obchodzimy XI Dzień Papieski. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi.
    Przypominamy, że fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki i czwartki o godzinie 17.30.

4. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do I Komunii Świętej
    i z ich rodzicami. W trakcie spotkania zostaną poświęcone i rozdane różańce.

5. Dziś, o godz. 16.00, będziemy przeżywali dziękczynną Eucharystię z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy dostojnych Jubilatów i życzymy obfitości Bożych łask.

6. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej.
    W tym dniu, w naszym kościele – o godz. 17.00 – zostanie odprawiona Msza św., w czasie której będziemy prosić Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski dla nauczycieli i wychowawców w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.
    Z całego serca zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli z naszej parafii.

7. 8 października rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. gregoriańskiej w intencji śp. ks. prałata Bogusława Bijaka. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Godziny Mszy św. zostały umieszczone w gablocie przed kościołem.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Godz. 16, w kanonii.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we czwartek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
    - w sobotę, 15 października – wspomnienie św. Teresy z Ávili, dziewicy i doktora Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

10. Za tydzień, 16 października o godz. 19.00, zapraszamy do naszej świątyni na koncert męskiego zespołu wokalnego „Kairos”, prezentującego śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Wojciech Szozda, kawaler z par. Św. Bożej Opatrzności.
    i Kinga Anna Rudnicka, panna z par. tutejszej - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian