XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2011 r.

1. Dziś, o godz. 17.00. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i procesję Eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę kościelną, poszczególne wspólnoty i wiernych do wspólnej modlitwy, zapraszamy także chętne dzieci do sypania płatkami kwiatów i niesienia poduszek.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki i czwartki o godzinie 17.30.

3. Spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do I Komunii św. i ich rodzicami odbędzie się 09 października br.,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Już za tydzień będziemy modlić się w intencji Małżeństw obchodzących 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę 9 października, w dzień papieski, o godzinie 16.00.
    Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W czwartek, 6 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 7 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w pierwszy piątek miesiąca na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, adoracja rozpocznie się o godzinie 19.00.

7. Od 8 października rozpoczynamy odprawianie Mszy Św. Gregoriańskiej w intencji śp. Ks. Prałata Bogusława Bijaka, zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    - w środę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    - w piątek, 7 października, wspomnienie NMP różańcowej .
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

9. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na remonty w naszym kościele. Pragniemy przypomnieć, że jeżeli uda nam się uzyskać wymagane zezwolenia, jeszcze w tym roku rozpoczniemy remonty instalacji grzewczej
    i elektrycznej i wymienimy wszystkie okna.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą.

Wojciech Szozda, kawaler z par. Św. Bożej Opatrzności.
    i Kinga Anna Rudnicka, panna z par tutejszej - zapowiedź I

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian