XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2011 r.

1. Dziś, o godz. 17.00, zapraszamy na Liturgię Godzin – Nieszpory.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przypada 58. rocznica aresztowania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Polski.
    W Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa – Prymasa Seniora.
    Dziś również Ksiądz Prymas Senior obchodzi 30. rocznicę swojego ingresu do Archikatedry Warszawskiej.
    Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy św. i do włączenia się w modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

3. Spotkanie informacyjne dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, w kanonii.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
    Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a następnie nabożeństwo różańcowe.

5. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie w niedziele – o godz. 17.00,
    a w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczysty jubileusz małżeństw obchodzących
    1, 10, 25, 30, 35, 40, 45, 50 i 60 rocznicę swojego ślubu.
    Uroczysta Msza św. odbędzie się w niedzielę, 9 października (w dzień papieski), o godz. 16.00.
    Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;
    - w środę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    - w czwartek, 29 września, święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
    - w piątek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
    - w sobotę, 1 października, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim miesiącu naszego parafianina:
    śp. Andrzeja Sławomira Przybyła.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
    Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.