XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2011 r.

1. Nieszpory dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Wraz z Zarządem Dzielnicy Wilanów zapraszamy na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej,
    który odbędzie się zaraz po Mszy św. o godz. 13.00 na Skwerze Prymasowskim przed naszym kościołem.

3. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele jutro, 12 września,
    o godz. 18.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Piotra Jareckiego. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

4. Dzieci, które nie mają w szkołach lekcji religii, można zgłaszać na katechezę przyparafialną.
    Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
    - w środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
    - w czwartek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
    - w piątek, 16 września, wspomnienie św. męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa;
    - w sobotę, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

7. W przyszłą niedzielę, 18 września, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Maciej Żulewski, kawaler z parafii tutejszej, oraz
      Bogna Koss, panna z parafii pw. św. Patryka w Warszawie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian