XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2011 r.

1. Dziś, o godz. 21.00, do kościoła zostanie przywiezione ciało śp. ks. prał. Bogusława Bijaka. Naszą modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, następnie zostaną odprawione Nieszpory Żałobne.
    Po Nieszporach członkowie Kół Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową.
    Nasze czuwanie modlitewne zakończymy o 22.00.
    Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona jutro, o godz. 12.00. Od Mszy św. o godz. 7.00 do czasu rozpoczęcia Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem będzie cały czas w kościele.
    Zachęcamy do indywidualnej modlitwy za spokój duszy śp. ks. prał. Bogusława Bijaka.

2. W dniu dzisiejszym przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00,
    a następnie wyruszymy w procesji eucharystycznej wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

3. Zapraszamy na godz. 19.00 na występ Chóru Daniłowskiego Monastyra. Repertuar chóru obejmuje pieśni wykonywane podczas dwunastu największych świąt roku cerkiewnego, liturgii świętej (prawosławnej mszy)
    oraz utwory różnych epok i stylów.

4. Dzieci, które nie mają w szkołach lekcji religii, można zgłaszać na katechezę przyparafialną.
    Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w następną niedzielę, 11 września,
    podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu, w czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
    Po każdej Mszy św. pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30.
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

8. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie oprawiona w naszym kościele 12 września,
    o godz. 18.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Piotra Jareckiego. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na remonty w naszym kościele.
    Pragniemy przypomnieć, że jeżeli uda nam się uzyskać wymagane zezwolenia, jeszcze w tym roku rozpoczniemy remonty instalacji grzewczej i elektrycznej oraz wymienimy wszystkie okna.