XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2011 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych
    polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.
    We czwartek, 1 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00,
    a po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 2 września, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 3 września, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej
    nabożeństwo różańcowe.

3. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4979 PLN na pomoc głodującym w Afryce.
    Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. We wrześniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

5. W czwartek, 1 września, przypada 72. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.

6. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione według następującego porządku:
    - dla Kolegium św. Stanisława Kostki i Gimnazjum nr 116 z Powsinka oraz Liceum Ogólnokształcącego
    – w czwartek, 1 września, o godz. 9.00;
    - dla szkół podstawowych – w piątek, 2 września, o godz. 10.00.

7. Dzieci z terenu naszej parafii, uczęszczające do szkół prywatnych, które w swoich szkołach nie mają lekcji religii, można zgłaszać na katechezę przyparafialną w kancelarii parafialnej.

8. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 11 września,
    podczas Mszy św. o godz. 11.30.

9. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

10. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie oprawiona w naszym kościele w poniedziałek,
    12 września, o godz. 18.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Piotra Jareckiego.
    W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

11. Dziś witamy ks. Dariusza Kowalczyka, który został skierowany do pracy w naszej parafii. Ks. Dariuszowi życzymy błogosławieństwa Bożego oraz zadowolenia w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

12. W następną niedzielę przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nim procesja wokół kościoła.
    Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na remonty w naszym kościele.
    Pragniemy przypomnieć, że jeżeli uda nam się uzyskać wymagane zezwolenia, jeszcze w tym roku rozpoczniemy remonty instalacji grzewczej i elektrycznej.

13. Również w następną niedzielę, 4 września, o godz. 19:00, zapraszamy na występ Chóru Daniłowskiego Monastyra. Repertuar chóru obejmuje pieśni wykonywane podczas dwunastu największych świąt roku cerkiewnego, liturgii świętej (prawosławnej mszy) oraz utwory różnych epok i stylów. (zaproszenie >>)

14. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w czwartek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
    - w sobotę, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

15. Miłosiernemu Bogu polecamy naszych parafian, zmarłych w ostatnim miesiącu:
    - śp. Władysława Matyjasiaka,
    - śp. Franciszkę Janus,
    - śp. Krzysztofa Bielowskiego.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.