XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2011 r.

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione dziś o godz. 17.00.
    Po różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wspominkach rocznych.

2. Zapraszamy na przedstawienie Teatru Rapsodycznego z Wilna „Betania”, który zaprezentuje utwór Karola Wojtyły – „Przed sklepem jubilera”. Przedstawienie odbędzie się dziś, o godz. 19.00, w naszym kościele.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP.
    Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    Na każdej Mszy św., po komunii świętej, poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.
    - w środę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana;
    - w sobotę, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

4. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego. Dlatego dziś, przed kościołem, zbieramy ofiary na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

5. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Jan Leon Epsztein, kawaler z parafii tutejszej, oraz
      Agnieszka Kalbarczyk, panna z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie
      – zapowiedź II.