XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2011 r.

1. Dziś przypada I niedziela sierpnia. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja
    eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty
    parafialne o udział w procesji. Odmówimy również różaniec w intencji pielgrzymów.
    Po różańcu modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypomnikach rocznych.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remonty kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy składają na ten cel większe ofiary, i tym, którzy regularnie wpłacają pieniądze na konto parafialne.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    - we wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
    - w środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    - w czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy.
    Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego. Dlatego też w następną niedzielę, 14 sierpnia, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Artur Zbigniew Zatyka, kawaler z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, oraz Marta Karolina Murawska, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź II.

• Jan Leon Epsztein, kawaler z parafii tutejszej, oraz
      Agnieszka Kalbarczyk, panna z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.