XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2011 r.

1. Nieszpory oraz nowenna do św. Anny, patronki naszej parafii, zostaną odprawione dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny, obchodzić będziemy w następną niedzielę, 31 lipca.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00.
    i w procesji eucharystycznej. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas senior.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 25 lipca, Święto św. Jakuba, Apostoła;
    - we wtorek 26 lipca, Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
    W naszym kościele msze w tym dniu odprawiane będą według formularza z XVII Niedzieli Zwykłej, ponieważ uroczystość została przeniesiona na następną niedzielę.
    - w piątek, 29 lipca, Wspomnienie św. Marty.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

4. W poniedziałek, 25 lipca, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
    przed kościołem.

5. Początek sierpnia to czas pielgrzymek na Jasną Górę.
    W dniu 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz, zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej. Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki.
    Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00., chodząc wokół kościoła.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Marcin Jerzy Niedzielski, kawaler z parafii tutejszej, oraz
      Izabela Taczyńska, panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Św. –

• Jakub Piotr Janiszewski, kawaler z parafii tutejszej, oraz
      Aneta Joanna Gajdak, panna z parafii tutejszej –
      zapowiedź I.

• Piotr Sławomir Maciejczyk, kawaler z parafii pw. św. Jakuba, Warszawa Ochota, oraz
      Agnieszka Krystyna Dębek, panna z parafii tutejszej –
      zapowiedź I.

• Andrzej Jan Tatrzański, kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornej, oraz
      Izabela Wiąckowska, panna z parafii tutejszej –
      zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian
      .
Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku z tragedią wywołaną przez trąbę powietrzną, która zniszczyła dorobek życia wielu rodzin
na Mazowszu i w województwie łódzkim, zarządzam w Archidiecezji Warszawskiej modlitwę
za poszkodowanych, by nie tracili nadziei, a także w intencji instytucji społecznych oraz ludzi
dobrej woli, aby potrafili pospieszyć ze skuteczną pomocą wszystkim potrzebującym.
Proszę także o zbiórkę ofiar do puszek na ten cel w niedzielę, 24 lipca br.