XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2011 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00.
    i w procesji eucharystycznej. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas senior.
    Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 22 lipca.
    Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób jak najlepiej
    przygotować się do uroczystości odpustowej.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 20 lipca, Wspomnienie bł. Czesława, Kapłana;
    - w piątek, 22 lipca, Wspomnienie św. Marii Magdaleny;
    - w sobotę, 23 lipca, Święto św. Brygidy, Zakonnicy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Małgorzaty Kępki i Dariusza Wilczyńskiego
    pod tytułem „Strefa Ciszy”, prezentowaną w dzwonnicy przez cały lipiec i sierpień.

5. Początek sierpnia to czas pielgrzymek na Jasną Górę. 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej.
    Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy, odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00., chodząc wokół kościoła.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Mieczysław Kucharski, wdowiec z parafii tutejszej, oraz
      Elżbieta Maria Siwek zd. Gołębiowska, wdowa z parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
      w Legionowie – zapowiedź II.

• Maciej Bartosz Żołyński, kawaler z parafii pw. św. Rocha w Lipkowie, oraz
      Anna Korzeniowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.