XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2011 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze, zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Męskiej Służbie Liturgicznej Totus Tuus, Lektorom, Ministrantom i Siostrom Pasjonistkom.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 lipca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 2 lipca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

4. Od piątku zeszłego tygodnia do czwartku tego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 10 lipca br.,
    o godz. 6.00. Udział w pielgrzymce można zgłaszać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 28 czerwca, Wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika.
    - w środę, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
    - w piątek, 1 lipca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    - w sobotę, 2 lipca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W piątek 1 lipca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 17.00. zostanie odprawione nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Piotr Korneli, kawaler z par. tutejszej
      i Agata Chojnicka, panna z par. pw. Świętej Rodziny w Warszawie
      – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.