Niedziela Zesłania Ducha Świętego
12 czerwca 2011 r.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Zielone Świątki. tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 23 czerwca.
    Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00.
    Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

4. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała:
    dziewczynki jako Bielanki i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

5. Pragniemy również przypomnieć, że schola dziecięca ma swoje spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.00.,
    w Kanonii. Zespół prowadzi śpiew na Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 13 czerwca, Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.
    - we wtorek, 14 czerwca, Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
    - w środę, 15 czerwca, Wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy.
    - w piątek, 17 czerwca, Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

7. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się III Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem „Rodzina Bogiem Silna”. W programie: przedstawienie dla dzieci „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, występ zespołu „Kuźnia Artystyczna”, występ chóru parafialnego z Powsina, występ zespołu „Radosna”, biesiadowanie z Powsinianami, pokazy zapasów, występ Pedro Guevara, pokazy i nauka żonglerki, nauka chodzenia na szczudłach, przejażdżki bryczkami, zabawa z kucykami, zajęcia z ceramiki, zabawa klockami LEGO, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.
    Program gwarantuje dobrą zabawę i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
    Gościem wieczoru będzie zespół Julia Vikman Band (międzynarodowy zespół wykona znane szlagiery z lat 60-tych, 70-tych. Dużo muzyki rosyjskiej, pieśni, ballady i romanse rosyjskie w nowatorskiej aranżacji).
    Catering zapewnia dobre jedzenie z grila. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na remonty kościoła.
    Prace związane z renowacją kopuły zostały już zakończone musimy jeszcze uregulować płatności za wykonane prace konstrukcyjne i konserwatorskie. Jeżeli uda nam się uzyskać wszystkie wymagane zezwolenia z Urzędu Konserwatora Miasta, jeszcze w tym roku pragniemy rozpocząć wymianę systemu ogrzewania kościoła.

9. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

10. W następną niedzielę, 19 czerwca, przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    • Alfred Marcin Zachwiej, kawaler z par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie
      i Katarzyna Jolanta Kuflińska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

• Michał Dariusz Rutkiewicz, kawaler z par. tutejszej
      i Sylwia Anna Sutkowska, panna z par. pw. bł. Urszuli Leduchowskiej w Chylicach, zapowiedź II.

• Radosław Dropia, kawaler z par. pw. św. Stanisława w Knychówku
      i Monika Kobiałka, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

• Tomasz Kamil Kowalski, kawaler z par. tutejszej
      i Partycja Federewicz, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.