VII Niedziela Wielkanocy
5 czerwca 2011 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś, nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Ducha Świętego, o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Jest to również pierwsza niedziela miesiąca.

2. W następną niedzielę, 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się III Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem „Rodzina Bogiem Silna”.
    W programie dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie pt. Czarnoksiężnik z krainy Oz”, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich "Kuźnia Artystyczna". Będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni latynoamerykańskich oraz na zakończenie koncertu zespołu Julia Vikman Band. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, loterię fantową. Catering zapewnia dobre jedzenie z grila. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Przed głównym wejściem do kościoła można obejrzeć wystawę zdjęć, dokumentującą prace remontowe kopuły naszego kościoła.

4. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała:
    dziewczynki jako Bielanki i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

5. Pragniemy również przypomnieć, że schola dziecięca ma swoje spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.00.,
    w Kanonii. Zespół prowadzi śpiew na Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30.

6. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

7. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na remonty kościoła. Prace związane z renowacją kopuły zostały już zakończone musimy jeszcze uregulować płatności za wykonane prace konstrukcyjne i konserwatorskie.
    Jeżeli uda nam się uzyskać wszystkie wymagane zezwolenia z Urzędu Konserwatora Miasta, jeszcze w tym roku pragniemy rozpocząć wymianę systemu ogrzewania kościoła.

8. W następną niedzielę, 12 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

9. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    • - Alfred Marcin Zachwiej, kawaler z par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie
      i Katarzyna Jolanta Luflońska, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

• - Michał Dariusz Rutkiewicz, kawaler z par. tutejszej
      i Sylwia Anna Sutkowska, panna z par. pw. bł. Urszuli Leduchowskiej w Chylicach, zapowiedź I.

• - Radosław Dropia, kawaler z par. pw. św. Stanisława w Knychówk
      i Monika Kobiałka, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

• - Tomasz Kamil Kowalski, kawaler z par. tutejszej
      i Partycja Federewicz, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Ireneusz Stanisław Kamiński
    - śp. Barbara Teofilska
    - śp. Krystyna Dombrzalska
    - śp. Marianna Dzięcioł
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
    Amen.