VI Niedziela Wielkanocy
29 maja 2011 r.

1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00. dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą obchodziły swoją rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 2 czerwca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00,
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 3 czerwca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 4 czerwca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

4. W niedzielę 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się III Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem „Rodzina Bogiem Silna”. W programie dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie pt. Czarnoksiężnik z krainy Oz”, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich,, Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni latynoamerykańskich oraz na zakończenie koncertu zespołu Julia Vikman Band.
    Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, loterię fantową.
    Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    – we wtorek, 31 maja, Święto Nawiedzenia NMP.
    – w środę, 1 czerwca, Wspomnienie św. Justyna Męczennika.
    – piątek, 3 czerwca, Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W piątek, 3 czerwca, rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

7. W następną niedzielę, 5 czerwca, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W niedzielę 5 czerwca przypada Dzień Dziękczynienia. Nasza parafia włącza się do uroczystej procesji, w której będą niesione relikwie Błogosławionego Jana Pawła II, papieża przy kościele oo. Barnabitów. Bardzo prosimy osoby pragnące wziąć udział w procesji, aby zgłaszały się do siostry w zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Potrzebujemy wielu mężczyzn i kobiet do niesienia chorągwi i feretronów, aby godnie reprezentować naszą parafię.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Michał Konarski, kawaler z par. tutejszej
      i Paulina Maria Deszczanka, panna z par. pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie,
      zapowiedź II.

• Radosław Żulewski, kawaler z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie
      i Katarzyna Dorota Maciak, panna z par. tutejszej,
      zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.