III Niedziela Wielkanocy
8 maja 2011 r.

1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
    Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest
    po Mszy św. o godz. 17.00., a w niedzielę i święta o godz. 17.00.
    Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert upamiętniający beatyfikację Jana Pawła II, który odbędzie się dziś
    po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W najbliższą środę, 11 maja o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zawadach u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

4. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 15 maja.
    Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 11.00,
    a druga grupa na Mszy św. o godz. 13.00

5. Spotkanie z rodzicami i dziećmi pragnącymi wziąć udział w rocznicy I Komunii Św. obędzie się w niedzielę,
    22 maja, po Mszy św., o godz. 11.30 w sali widowiskowej.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 9 maja, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.
    - w sobotą, 14 maja, Święto św. Macieja Apostoła. W Warszawie obchodzimy Uroczystość Najśw. Maryi Panny Łaskawej – głównej patronki stolicy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Radosław Jacek Piorun, kawaler z parafii tutejszej
      i Julia Anna Glazer, panna z parafii pw. św. Tadeusza Ap. w Warszawie
      – zapowiedź II.

• Artur Śmielak, kawaler z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej
      i Magdalena Maria Rawska, panna z parafii tutejszej

• Tomasz Głuszcz, kawaler z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu
      i Monika Kosim, panna z parafii pw. NMP w Mińsku Mazowieckim
      – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.